اخبار سایت

اجاره آپارتمان اراک

اجاره آپارتمان اراک

اجاره آپارتمان اراک

اجاره وفروش ملک در اراک وحومه توسط بهترین کارشناسان و تیمی مجرب ، و با سابقه بالا در زمینه املاک در استان مرکزی از افتخارات گروه مشاورین املاک بیشه می باشد. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

08633673541 -08634064117 -08633690419

09183642024

 

اجاره آپارتمان اراک

با گران شدن مسکن، بسیاری به اجاره خانه روی می‌آورند. شرایط اجاره خانه بسته به موجر و مستاجر متفاوت است. یکی از انواع اجاره، اجاره خانه بدون پیش پرداخت و یا همان اجاره خانه بدون پول پیش است. در متن زیر شرایط این نوع از اجاره را توضیح داده‌ایم:

همان‌طور که میدانید تهیه مسکن در عصر امروز تبدیل به یک مشکل بزرگ برای همه مخصوصاً جوانان شده است. باید توجه داشت لازمه آغاز زندگی داشتن یک واحد جهت سکونت خانواده است. خرید مسکن برای افراد با توجه به افزایش قیمت در مناطق امری دشوار به حساب می‌آید. شاید این سؤال در ذهن شما ایجاد شود که بانک مسکن از طریق چندین راه ازجمله:

اجاره آپارتمان اراک

صندوق پس‌انداز یکم
اوراق ممتاز
صندوق پس‌انداز مسکن
حساب پس‌انداز مسکن جوانان
اوراق ممتاز استفاده از تسهیلات مسکن توأم با حساب‌های مذکور
وام مسکن را به تمامی افراد پرداخت می‌کند چطور ممکن است هنوز کسی صاحب خانه نشود؟ اما شما باید بدانید با حقوق‌های اندک و ناچیزی که سرپرست‌های خانوار دریافت می‌کنند گاهی کفاف بازپرداخت قسط‌های وام مسکن را نمی‌توانند بدهند. به همین دلیل بسیاری از افراد مخصوصاً در شهر تهران به سمت اجاره کامل واحد مسکونی، رهن کامل یا اجاره خانه بدون پیش پرداخت یا اجاره خانه بدون ودیعه رفته‌اند. مبلغ رهن کامل منزل، اجاره واحد مسکونی یا اجاره آپارتمان بدون ودیعه با توجه به قیمت مناطق و متراژ واحد مسکونی بسیار متفاوت است.

اجاره آپارتمان اراک

با توجه به شرایط اقتصادی اکثر افرادی که صاحب خانه‌ای هستند تمایل دارند مبلغ کمی را به عنوان پیش پرداخت یا ودیعه از مستأجر دریافت کنند ولی مبلغ بالاتری را به صورت اجاره بگیرند. اما گاهی پیش میاید صاحب خانه نیاز به مبلغی پول دارند و تمایل به دریافت وام از بانک‌ها ندارد یا می‌خواهند به صورت یک‌ساله در جایی سرمایه‌گذاری کنند و نیاز به پول زیادی دارند در این شرایط آن‌ها می‌توانند ملک خود را به صورت کامل با یک مبلغ بالایی رهن کامل دهند.

شما با رهن کامل منزل یک مبلغ بالایی را به صاحب ملک پرداخت کرده‌اید که سال بعد همان مبلغ را از صاحب خانه دریافت خواهید کرد. به هر صورت می‌توانید راه‌های مختلفی را جایگزین خرید منزل مسکونی کرده و زندگی زیبای خود را آغاز کنید.

اجاره آپارتمان اراک

اصطلاحاتی که باید در رابطه با اجاره یک ملک بدانید
اجاره چیست؟
اجاره قراردادی است بین دو نفر که طبق این قرارداد یک مغازه یا خانه توسط موجر به یک مستأجر اجاره داده می‌شود.
این قرارداد شامل مدت زمان تعیین شده و اجاره معین است.
اجاره از طرف مستأجر به موجر تعلق می‌گیرد.
موجر کیست؟
موجر فردی است که دارای یک مغازه یا خانه یا زمین است و آن را در قبال دریافت اجاره به یک مستأجر می‌دهد.

مستأجر کیست؟
مستأجر فردی است که یک خانه را درقبال پرداخت ماهیانه یک مقدار پول از پیش تعیین شده اجاره کرده و تا زمانی که در قرارداد قید شده است ساکن در ملک اجاری است.

اجاره آپارتمان بدون ودیعه چگونه صورت میگیرد؟
همان طور که بالاتر برای شما بیان کردیم یک ملک را می‌توان به 3 طریق اجاره داد.

راه اول اجاره منزل مسکونی به مدل رهن و اجاره است.
مدل دوم رهن کامل واحد مسکونی است.
و مدل آخر اجاره آپارتمان بدون ودیعه.
در این بخش می‌خواهیم کمی در رابطه با اجاره خانه بدون پیش پرداخت صحبت کنیم.

اجاره آپارتمان بدون ودیعه دقیقاً قطب مقابل رهن کامل خانه است.
هنگامی که صاحب ملک خانه خود را به شما رهن کامل می‌دهد ممکن است نیاز به یک مبلغ بسیار زیاد و عدم تمایل برای دریافت وام از بانک را داشته باشد. به همین علت مبلغی را به مدت یک سال از شما گرفته و در سال بعد همان مقدار را تحویل شما می‌دهد.
اما در اجاره آپارتمان بدون ودیعه یا اجاره خانه بدون پیش پرداخت برعکس این عمل اتفاق می‌افتد. گاهی ممکن است مستأجر شما مبلغی برای پول پیش منزل یا ودیعه منزل را در حال حاضر نداشته باشد یا جایی آن را سرمایه گذاری کرده باشد و تمایل داشته باشد از نوع اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کند. در این حالت میزان اجاره‌ای که باید پرداخت کند.

اجاره آپارتمان اراک

با توجه به قیمت هر متر مربع از واحد مسکونی، منطقه واحد مسکونی و متراژ واحد این مبلغ متغیر است. این نوع اجاره برای افرادی سودمند است که پول خود را درجایی سرمایه گذاری کرده و به ضرر آن‌ها است پولشان به مدت یک سال راکد باقی بماند

اجاره آپارتمان اراک

چگونه مبلغ اجاره خانه بدون پیش‌پرداخت تعیین می‌شود؟
بهتر است ابتدا نحوه تعیین مبلغ رهن کامل را بدانید سپس به مقوله اجاره خانه بدون پول پیش بپردازیم. از طریق فرمول زیر می‌توان مبلغ رهن کامل را تعیین کرد:

مبلغ رهن کامل= (قیمت هر متر مربع واحد مسکونی × متراژ واحد مسکونی) / ۴

*دقت داشته باشید در صورتی که خانه مورد رهن چند سال ساخت باشد باید در فرمول بالا عدد 6 را جایگزین عدد 4 نمایید.

در مدل سوم یا همان اجاره خانه بدون ودیعه باید از طریق فرمول زیر مبلغ اجاره را محاسبه نمایید:

مبلغ اجاره خانه بدون پول پیش = (مبلغ رهن کامل × ۳۰۰۰۰) /۱۰۰۰۰۰۰

به طور مثال برای فهم و درک بهتر این موضوع یک خانه‌ای با متراژ 100 متر مربع را در منطقه تجریش در نظر بگیرید. البته نکته قابل توجه این است که خانه مورد نظر در محله متوسط تجریش واقع شده است که مبلغ هر متر مربع از واحد مسکونی مورد نظر 15 میلیون تومان است.

مرحله اول: در این مرحله شما باید میزان مبلغ رهن کامل واحد مسکونی مورد نظر را محاسبه کنید. دقت فرمایید در صورتی که واحد مسکونی مورد نظر شما نوساز باشد مبلغ رهن کامل آن واحد برابر یک چهارم مبلغ کل خانه است. با توجه به نکته‌ای که از قبل بیان کردیم در صورتی که واحد مورد نظر به طور مثال 10 سال ساخت باشد قیمت رهن کامل برابر یک ششم مبلغ کل خانه است.

 

با توجه به مثال بالا قیمت کل خانه ای 100 متری که هر متر مربع آن 15 میلیون تومان است یک میلیارد و پانصد میلیون تومان است. در صورتی که این خانه نوساز باشد مبلغ رهن کامل آن تقریباً سیصد و هفتاد و پنج میلیون تومان است یعنی برابر یک چهارم مبلغ کل خانه است. در صورتی که واحد مور نظر 10 سال ساخت باشد باید مبلغ کل را بر 6 تقسیم کنیم که برابر با دویست و پنجاه میلیون تومان می‌شود. در مرحله اول میزان رهن کامل را محاسبه کردیم حال باید به مراحل دیگر بپردازیم.

تصور کنید شما می‌خواهید از مدل سوم یعنی اجاره خانه بدون پول پیش استفاده کنید در این مدل هیچ ودیعه‌ای پرداخت نمی‌شود. در این مدل باید مقدار اجاره را به توجه به رهن واحد مورد نظر محاسبه کنید. با توجه به حداکثر سوددهی که بانک‌ها در حال حاضر دارند باید میزان اجاره با توجه به رهن کامل محاسبه شود. رهن کامل هر یک میلیون تومان 30 هزار تومان است. با این مبلغ که نام بردیم برای خانه‌ای که مبلغ رهن آن دویست و پنجاه میلیون تومان است اجاره حدود هفت میلیون و پانصد هزار تومان محاسبه می‌شود. پس اگر شما بخواهید از مدل اجاره آپارتمان بدون ودیعه یا اجاره خانه بدون پیش پرداخت استفاده کنید، برای یک خانه 100 متری در محله متوسط تجریش که قیمت هر متر مربع 15 میلیون تومان است باید هر ماه مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت کنید.

اجاره آپارتمان اراک

اجاره آپارتمان بدون ودیعه یا اجاره خانه بدون پول پیش همانند روش‌های دیگر مزایا و معایب خاص خود را دارد. این روش گاهی برای صاحب خانه و گاهی برای مستأجر بسیار سودمند و گاهی بسیار مضر است.

مزایا و معایب اجاره آپارتمان بدون ودیعه چیست؟
این روش در صورتی برای مستأجر سودمند است که می‌داند مبلغ پیش پرداخت را اگر به مدت یک سال در جای دیگری سرمایه گذاری کند سود بیشتری خواهد گرفت. در این صورت بهتر است خانه را بدون پیش پرداخت اجاره کند.
البته باید به این نکته دقت کند که مبلغی که در سرمایه گذاری به دست می‌آورد بیشتر از مبلغی است که اگر پیش‌پرداخت بدهد باید اجاره کمتری پرداخت کند.
اما از معایب مدل اجاره آپارتمان بدون ودیعه یا اجاره خانه بدون پول پیش برای مستأجر این است که مبلغ هنگفتی را ماهانه پرداخت می‌کند و در پایان یک سال هیچ مبلغی را پس نخواهد گرفت.
از مزایا اجاره خانه بدون پیش پرداخت برای صاحب خانه این است که می‌تواند ماهانه مبلغ بسیار بالایی را دریافت کند و در پایان سال موظف به پرداخت هیچ مبلغی به عنوان بازگشت ودیعه نیست.

اجاره آپارتمان اراک

 

 • از معایب این مدل برای صاحب خانه این است که اگر سود بانکی بالا باشد آنگاه او می‌تواند مبلغ ودیعه را در بانک به مدت یک سال سرمایه گذاری کند و مبلغی را به عنوان سود دریافت کند که در این مدل از این مزیت بانک بی بهره می‌ماند.
 • همچنین از مهم‌ترین معایب اجاره خانه بدون پیش پرداخت این است که اگر مستأجر کرایه را پرداخت نکند صاحب ملک نمی‌تواند به هیچ عنوان مبلغی از او بگیرد مگر از طریق مراجع قانونی اقدام کند. اما اگر پیش پرداختی را به عنوان ودیعه دریافت کرده باشد می‌تواند به‌راحتی مبلغ کرایه آن ماه را از مبلغ ودیعه مستأجر کم کند.

نتیجه‌گیری:

 • همان‌طور که در مقاله بالا بیان کردیم با توجه به شرایط بد اقتصادی امروز در جامعه ما امکان خرید منازل مسکونی برای همگان وجود ندارد و تنها درصدی از مردم می‌توانند واحد مسکونی مورد نظر خود را خریداری کنند.
 • پس بهتر است یکی از سه مدل اجاره را انتخاب کرده و زندگی خود را در منازل استیجاری ادامه دهید یا آغاز نمایید.
 • شما می‌توانید یک واحد مسکونی را به سه طریق اجاره کنید. فرق این سه مدل در محاسبه اجاره و میزان ودیعه تفاوت دارد.
 • مدل اول رهن کامل منزل است. رهن کامل منزل بسیار زیاد به میزان سال ساخت خانه دارد. در این صورت اگر خانه نوساز باشد مبلغ رهن کامل برابر یک چهارم قیمت کل خانه بوده و در صورتی که سال ساخت آن خانه بالا باشد میزان رهن کامل برابر با یک ششم قیمت کل خانه است.
 • در مدل دوم صاحب خانه یک مبلغی را از شما به عنوان ودیعه دریافت کرده و ماهانه یک مبلغی را به عنوان اجاره از شما دریافت می‌کند. در این مدل میزان اجاره و میزان ودیعه با توجه به عقاید صاحب‌خانه‌ها متفاوت است. اما متراژ خانه، امکاناتی چون پارکینگ، آسانسور، شوتینگ زباله و … ، منطقه واحد مورد نظر و سال ساخت واحد بسیار تأثیر گذار در قیمت خواهد بود.
 • مدل آخر که مدل سوم منازل استیجاری است مدل اجاره خانه بدون پیش پرداخت است. در این مدل مستأجر نیازی نیست مبلغی را به عنوان ودیعه به موجر تقدیم کند و ماهانه موظف است مبلغ بالایی را به عنوان اجاره به مالک خانه بدهد.
 • بر عکس دو مدل قبل در پایان سال مبلغی به عنوان ودیعه به مستأجر بازگردانده نمی‌شود.
 • مدل آخر یک عیب بسیار بزرگ دارد آن‌هم اینکه در صورتی که مستأجر مبلغ اجاره را پرداخت نکند موجر ودیعه‌ای در دست ندارد که بخواهد مبلغ اجاره را از او کسر کند.
 • بزرگ‌ترین مزایای این مورد برای مستأجر هم این است که می‌تواند مبلغ ودیعه را در جای دیگری به مدت یک سال سرمایه‌گذاری کند.

 

اجاره آپارتمان اراک

دیدگاهتان را بنویسید